in ,

Κανένα ριμπάουντ για Πανιώνιο στην πρώτη περίοδο με Περιστέρι, λογικά έπαιζαν με τα χέρια στις τσέπες

Είναι πραγματικά απίστευτο αυτό που συνέβη στο παιχνίδι του Περιστερίου με τον Πανιώνιο, όπου η φιλοξενούμενη ομάδα δεν κατάφερε να πάρει ριμπάουντ στην πρώτη περίδο της αναμέτρησης.

Αυτό που θα σας γράψω δε νομίζω να το έχετε ξανακούσει στα χρονικά κι αυτό γιατί οι φιλοξενούμενοι Πανιώνιοι έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο χωρίς να μαζέψουν κανένα ριμπάουντ, την ώρα που οι γηπεδούχοι κατέβασαν 11, εκ των οποίων τα 3 ήταν επιθετικά. Η ομάδα του Λημνιάτη έκανε απίστευτο ξεκίνημα στην αναμέτρηση, όπου με 9/10 δίποντα, 4/6 τρίποντα και 3/3 βολές πραγματικά δεν έδωσε περιθώρια στην ομάδα της Πλατείας ούτε να διανοηθεί να πηδήξει για ριμπαόυντ, αφού αρκέστηκε στο να μαζεύει τη μπάλα από το διχτάκι, όπου ο Αβδάλας και η παρέα του… έσκιζαν με μεγάλη ευχέρεια!

Σίγουρα και αυτό έπαιξε το ρόλο του για την εξέλιξη της αναμέτρησης στη συνέχεια, όπου οι Περιστεριώτες επικράτησαν του Πανιωνίου με τελικό σκορ 82-72.