in ,

Σε rage room θα προβάλλεται η σημερινή εμφάνιση του Λουκάκου [vid]

Η Σλοβακία έκανε την πρώτη μεγάλη έκπληξη στο τουρνουά κερδίζοντας με 0-1 το Βέλγιο με το γκολ του από το 7ο λεπτό. Το Βέλγιο προσπάθησε κυρίως με τον Λουκάκου να επιστρέψει στο ματς αλλά ο επιθετικός της Ρόμα αρχικά στο πρώτο ημίχρονο έχασε πολύ μεγάλες ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λουκάκου βρήκε δίχτυα δύο φορές αλλά αμφότερα τα γκολ δεν μέτρησαν για διαφορετικούς λόγους. Στο πρώτο διότι ο Βέλγος ήταν οφσάιντ:

Kαι το δεύτερο διότι υπάρχει χέρι στην αρχή της φάσης από τον Οπεντά που βγάζει την ασίστ στον Λουκάκου:

H σκέψη μας είναι με όσους έπαιξαν είτε σκόρερ τον Λουκάκου, είτε ως πρώτο σκόρερ του τουρνουά.

Mε ποσό ρεκόρ αποχώρησε από τη Μοναχοκόρη ο Πόνσε

Καλή περίοδος να είσαι τριφύλλι, με ευγενική σκούπα, oι Σέλτικς σήκωσαν το 18ο [vid]