in ,

MLS: To έθιμο Μπουχαλάκης αναβίωσε στην Άτλαντα, τρελή νίκη στο 90+7’ με τον ίδιο τρόπο [vid]

Φήμες λένε ότι Χουλιάν Κουέστα ακόμα ξυπνάει τα βραδιά βλέποντας τον Μπουχαλάκη να του κλέβει την μπάλα, να σκοράρει και να παίρνει την πρόκριση με τον Ολυμπιακό.

Καιρό θα κάνει και ο τερματοφύλακας του Τορόντο να κοιμηθεί, καθώς στο χθεσινό παιχνίδι μεταξύ Ατλάντα Γιουνάιτεντ και Τορόντο FC είχαμε μια αναβίωση της συγκεκριμένης φάσης, που τελικά έκρινε την αναμέτρηση.

Με το ρολόι να δείχνει 90+7’, έχουν συμπληρωθεί τα έξι λεπτά των καθυστερήσεων τα έξι λεπτά καθυστερήσεων που έδειξε ο διαιτητής της αναμέτρησης. Το σκορ είναι στο 1-1 και ο τερματοφύλακας του Τορόντο, ο Λούκα Γκαβράν πρέπει απλά να στείλει την μπάλα στο γεροδιάολο για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι.

Δυστυχώς για τους πολυάριθμους φίλους του Τορόντο ο Γκαβράν λογάριαζε χωρίς τον Τιαρέ που κρυβόταν από πίσω του με τον επιθετικό της Άτλαντα σαν άλλος Αντρέας Μπουχαλάκης, να κλέβει την μπάλα και να χαρίζει μια ανέλπιστη νίκη στους γηπεδούχους και εγκεφαλικά σε όσους μπορεί να είχαν παίξει Χ.