in ,

Με αυτό το Red Bull σας μάειγα: Έπος Βάρντι στην επιστροφή της Λέστερ [vid]

Η πρώτη αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ ολοκληρώθηκε εχθές με την αναμέτρηση της Λέστερ εναντίον της Τότεναμ. Αν και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Πέδρο Πόρο, οι «Αλεπούδες» βρήκαν αντίδραση και με ποιον άλλον; Φυσικά τον Τζέιμι Βάρντι, ισοφάρισαν για το τελικό 1-1.

Ο Άγγλος επιθετικός στα 37 του και με μηδενική συμμετοχή στην καλοκαιρινή προετοιμασίας της Λέστερ, έκανε τα πάντα για να παίξει στη χθεσινή πρεμιέρα και αποζημίωσε τον Στιβ Κούπερ που τον εμπιστεύτηκε, αφού ήπιε το Red Bull του πριν βγει για το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Κατά τη διάρκεια της αντικατάστασής του από τον Φακούντο Μπουονανότε στο 78ο λεπτό το Κινγκ Πάουερ αποθέωνε τον Βάρντι, ενώ εκείνος έδειχνε στους φίλους της Τότεναμ που γιούχαραν, ότι έχει ένα παραπάνω πρωτάθλημα από εκείνους, μοιράζοντας πόνο για δεύτερη φορά μέσα στη βραδιά, με τον Ρομέρο να κάνει το λάθος να ξεκινήσει μανούρα και τον Βάρντι να τον στολίζει κανονικότατα.

Έπος.

Θέλει να γίνει viral προφανώς ο Λάιλς, δεν ξέρει (άσε βρε τώρα) τον μύσταρο Γιόκιτς

Γάτα με πέταλα: Μεγάλη επιτυχία για Ρομάνο, τελικά ήξερε κάτι παραπάνω από τον Άρη για τον Πελίστρι