in ,

Ρόδρι είχαμε για τη Σίτι, σοβαρός τραυματισμός στο γόνατο για τον Ισπανό

Ο Ρόδρι αναμένεται να μείνει εκτός δράσης για σημαντικό χρονικό διάστημα μετά από έναν σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο κατά τη χθεσινή ισοπαλία της Μάντσεστερ Σίτι με την Άρσεναλ (2-2) που έγινε το έλα να δεις.

Ο μέσος της Μάντσεστερ Σίτι έπεσε κρατώντας το δεξί του γόνατο και αναγκάστηκε να αποχωρήσει από το παιχνίδι μετά από 21 λεπτά πριν εκτελεστεί ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους.Αμέσως φάνηκε να πονάει και αρκετοί συμπαίκτες του έκαναν γρήγορα χειρονομίες για να λάβει ιατρική φροντίδα.

Ο Ρόδρι αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με τις σημερινές εξετάσεις να επιβεβαιώνουν τη σοβαρότητα του τραυματισμού και, ενώ περαιτέρω εξετάσεις θα γίνουν στην Ισπανία, δεν υπάρχει ακόμη επίσημο χρονοδιάγραμμα για την ανάρρωσή του.

Ωστόσο, πηγές κοντά στον παίκτη ανέφεραν ότι μπορεί να μείνει εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν 2023-24 αν και αυτό θα ξεκαθαριστεί τις επόμενες ημέρες. Ο Ρόδρι φέτος αγωνίστηκε μόλις 66 λεπτά στο πρωτάθλημα.

Πέναλτι τελικά το χέρι του Κουκουρέγια, ίσως μάθουμε κάποτε και για το χέρι του Μουκουντί

Τήρησε τον λόγο του ο Σιόβας ότι θα αγωνιστεί Super League, αλλά τελικά εννοούσε φέτος