in ,

Έπιασαν δουλίτσα οι Εθνομπαμπάδες μας, απομακρύνεται η 8αδα

Έπειτα από μία συγκλονιστική η αλήθεια είναι προσπάθεια της Εθνικής μας για πιθανή ανατροπή, η Ισπανία πιστή στην παράδοσή της να μας κάνει να αισθανόμαστε κόμπλεξ απέναντί της, μας κέρδισε ξανά με σκορ 84-77 και έκανε πλέον τρομακτικά δύσκολη την πρόκρισή μας στην 8άδα των Ολυμπιακών Αγώνων, στη Γαλλία.

Όταν βλέπεις πως τα χρόνια περνούν, πως οι ίδιοι και οι ίδιοι σε κάνουν να κλαις και αυτό δεν αλλάζει, κάτι πρέπει να αλλάξει. Η Εθνική αν και είχε πάθος, δεν είχε τις λύσεις απέναντι στους Γιουλ και Ρούντι, τους κατεξοχήν μπαμπάδες μας, οι οποίοι πυροβολούσαν έξω από τα 6.75 στο πρώτο ημίχρονο και έδωσαν προβάδισμα δεκατεσσάρων πόντων (49-35) για πρώτο ημίχρονο. Μετά το ισορροπήσαμε, ισοφαρίσαμε αλλά και πάλι οι Ρόχας βρήκαν λύσεις, εμείς βρήκαμε σίδερο (τί πιο σύνηθες θα πει κανείς) και με 12/35 τρίποντα μπήκαμε με κατεβασμένο το κεφάλι στα αποδυτήρια μετά την ήττα 84-77.

Πλέον αν και μένει μία ακόμα αναμέτρηση μήπως και περάσουμε ως καλύτεροι τρίτοι, ήδη στην ομοσπονδία ξεκινούν πλάνα για επιστροφή στα βασικά του σουτ. Μάθετε να σουτάρετε και μετά βλέπουμε το νέο σλόγκαν..