in , ,

Μύστης οπαδός της Σπάρτα σουτάρει από το κέντρο στο ημίχρονο, παίρνει 40Κ για το σπίτι [vid]

Σαν έτοιμος από καιρό έμοιαζε αυτός ο οπαδός της Σπάρτα Πράγας που κληρώθηκε ώστε να διαγωνιστεί στο ημίχρονο σε μία δοκιμασία της Betano που είχε ως έπαθλο 1.000.000 κορόνες Τσεχίας, δηλαδή κάτι λιγότερο από 40.000 ευρώ.

Καθώς οι παίκτες της Σπάρτα Πράγας και της Σίγκμα Ολομούτς ήταν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, ο Πάβελ κατευθύνθηκε προς το κέντρο του γηπέδου.

Η ομάδα των γηπεδούχων προηγούνταν χάρη σε ένα γκολ από τον Βίκτορ Ολατούντζι νωρίς στον αγώνα, οι θεατές στο Στάδιο Λέτνα ήταν σε καλή διάθεση καθώς ο Πάβελ ετοιμάστηκε να εκτελέσει ένα σουτ από το κέντρο του γηπέδου.

Σε αυτή την περίπτωση, ο Πάβελ έκανε κυριολεκτικά το τέλειο χτύπημα (με τρομερό φάλτσο), κερδίζοντας το έπαθλο των 1.000.000 Τσεχικών Κορωνών )λίγο κάτω από 40.000 ευρώ.

Για την ιστορία, η Σπάρτα έχασε με 2-3 στο δεύτερο ημίχρονο αλλά μάλλον ο Πάβελ στεναχωρήθηκε πολύ λίγο, καθώς πήγε ταμείο. Stoiximan, στην Ελλάδα πότε θα γίνει αυτό;