in , ,

Ποιος Μπρόνι Τζέιμς, έτερος ρούκι έκανε παπάδες σε αγώνα των Λέικερς και λογικά δε θα ξαναδεί παρκέ

Είναι πλέον γεγονός πως και μόνο η παρουσία του Λεμπρόν Τζέιμς με τον γιο του Μπρόνι στο ίδιο παρκε σε αγώνα των Λέικερς είναι ό,τι πρέπει για τα φώτα της δημοσιότητας να πέσουν πάνω τους, αν και όλοι ξέρουμε πως η αβάντα που έχει φάει για να παίξει στην πρώτη ομάδα είναι μεγαλύτερη και από τους Θανάση Αντετοκούμπο από τον Γιάνναρο.

Αν όμως υπάρχει κάποιος ρούκι που τράβηξε την προσοχή του κόσμου στον τελευταίο αγώνα των Λέικερς αυτός ήταν ο Ντάλτον Νεχτ ο οποίος επελέγη στο νούμερο 17 του φετινού ντραφτ και φαίνεται πως δε θα χει καλά ξεμπερδέματα! έτσι καταλάβαμε εμείς μετά τη νίκη των Λιμνανθρώπων επί των Σανς με σκορ 128-122.Ο Νεχτ πέτυχε 35 πόντους, τους 20 εξ αυτών στην τέταρτη περίοδο και την παράταση. Μάλιστα, με δικό του τρίποντο στα 4,8’’ πριν το τέλος πήγε το παιχνίδι στο έξτρα πεντάλεπτο.Συνολικά μέτρησε 8/13 τρίποντα, 10/18 σουτ συνολικά και 7/8 βολές σε 32 λεπτά, ενώ πρόσθεσε 7 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Τί πέτυχε με αυτό ο ρούκι; Να μην ξαναδεί παρκέ, να αναρωτιέται το τί φταίει και δεν παίζει αφού έκανε ματσάρα και ο μπαμπάς Bron να ξηγιέται στην πρόεδρο της ομάδος ότι όσο είναι αυτός στην ομάδα ο γιόκας του θα παίζει.